I آتليه آموزشى: نقش جامعه مدنى و وظايف مدافعان حقوق بشر و فعالين جامعه مدنى

در این دسته به چاپ رسیده است اخبار

تاریخ چاپ

آتليه آموزشى: نقش جامعه مدنى و وظايف مدافعان حقوق بشر و فعالين جامعه مدنى

شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۱ مارس ۲۰۱۴

برگزارى کارگاه هاى آموزشى براى مدافعان حقوق بشر ايرانى جهت بالا بردن دانش و شناخت قوانين و ساز و کارهاى بين المللى حقوق بشر، از جمله اهداف پروژه "همه حقوق بشر براى همه در ايران" است که به تدارک و نظارت سازمان غير دولتى-اتريشى "سودويند"، اجرا ميشود.

در همين راستا روز ٨ و ۹ مارس سال جارى و در جريان ٢۵ مين اجلاس شوراى حقوق بشر، آتليه آموزشى با موضوع "نقش جامعه مدنى و وظايف مدافعان حقوق بشر و فعالين جامعه مدنى” در همکارى با دکترحسن مکارمى، خوشنويس، نقاش، روانکاو بالينى، پژوهشگر کرسى بررسى نقش نوآورى و آماده سازى در جهش هاى سازماندهى، بخش ويژۀ فرهنگ و خدمات راهبردى ـ دانشگاه سوربن پاريس، در مقر اجلاس در شهر ژنو، برگذار مى شود.

آشنايى با موازين، حقوقى، اجتماعى و تاريخى اسناد و مدارک پايه اى حقوق بشر از سويى و آشنايى با سرزمين ايران، تاريخ، شرايط اجتماعى و سياسى ايران، نقش فردى هر فعال، لازمه کار هر مدافع حقوق بشر است.

در اين آتليه دو روزه به مدت ده ساعت، با کار گروهى، تلاش بر اينست که شرکت کنندگان هم در زمينه نظرى و هم در ميدان عمل به اسباب لازم براى فعاليت چه به عنوان مدافع حقوق بشر چه به عنوان فعال جامعه مدنى دست يابند. در نظر است که پس از پايان اين آتليه اشراف بر انگيزه هاى فردى خود و ديگران روشن تر گردد.

براى شرکت حضوری و یا آنلاین در اين دوره، که در دو روز و شش جلسه برگذار مى شود، با ارسال ايميل به آدرس پستى، parastoo.fatemi@suedwind.at، با موضوع "دوره آموزشى”، ثبت نام کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *